Závody kajaků

X. závody kajaků

X. ročník kajakových regat VIP

7. místo družstva Mezinárodní komise pro ochranu Odry před znečištěním

Dne 19. června 2011 se konal již X. ročník Kajakových regat VIP, které pořádal Tumski hotel. Závodů se zúčastnilo 19 družstev, která soupeřila na trati mezi Mostem míru a Mostem tumským o pohár Prezidenta města Vratislavi. Tato akce byla zaměřena na propagaci rekreačních a turistických hodnot řeky Odry, ale přispěla také k integraci místních zástupců podnikatelů, kultury a vědy.

Anna Jędrzejczak a Konrad Rzatkiewicz

Závodů se zúčastnily takové instituce jako: Dolnoslezská turistická organizace, Alior Banka, Dolnoslezská turistická komora, Úřad vnitrozemní plavby, Oddělení propagace města, Fond Pro Culturae Bono a také opět Mezinárodní komise pro ochranu Odry před znečištěním.

V tomto ročníku MKOOpZ reprezentovali Anna Jędrzejczak a Konrad Rzatkiewicz, kteří se po napínavém závodě umístili na výborném 7. místě a zároveň zlepšili výsledky z loňského roku. Místa na stupních vítězu obsadili závodníci Akademie výtvarných umění (1. místo), Družstva gondoly (2. místo) a Alior banky (3. místo). Všichni účastníci závodů dodržovali pravidla fair play a soutěž probíhala ve výborné atmosféře.

Vyvrcholením dne bylo slavnostní předání diplomů a medailí, což proběhlo na palubě lodi „Driada“, kde měli hosté během plavby možnost ochutnat jídlo připravene Hotelem tumským.

Upomínkové diplomy a medaile předal ředitel hotelu Tumski pan Zbigniew Pasieka

X. závody kajaků VIP poskytly hodně sportovních emocí a výborné zábavy a potvrdily svou silnou pozici v harmonogramu kulturních akcí.